Гранульома зуба. Причини виникнення та методи лікування

Гранулема зуба – результат діяльності бактерій і хронічного запалення тканин, що оточують зубний корінь.

Джерелом інфекції можуть бути:

нелікований пульпіт – запалення м’яких зубних тканин;

в повному обсязі запломбовані, що містять хвороботворні мікроорганізми кореневі канали;

запалені тканини періодонта (періодонтит);

травма зуба, зокрема, його розлам.

До розвитку запалення можуть бути чинники, що призводять до зниження імунітету: затяжний стрес і втомА, важкі фізичні навантаження, переохолодження, перенесені гострі і хронічні захворювання.

Формування гранульоми на корені зуба починається з потрапляння в навколишні його тканини мікробів і їх токсинів, продуктів розпаду м’яких тканин зуба, медикаментів і пломбувальних матеріалів. Запалення призводить до руйнування нормальних тканин і заміщення їх грануляціями – так з’являється маленька гранульома.

Запалення захоплює все нові ділянки. На старі грануляції нашаровуються нові. Розміри поступово збільшуються. Розташовані в центрі клітини відчувають нестачу кисню і поживних речовин – і від цього гинуть. Гранульома поступово перетворюється в кісту зуба, наповнену гнійною рідиною.

Довгий час гранульома може ніяк не давати про себе знати. Вона виявляється під час обстеження з приводу іншого стоматологічного захворювання при рентгенографії.

Нагноєння гранульоми на корені зуба призводить до появи гострого болю, почервоніння і набрякання ясен.

Запідозрити зубну гранульому дозволяють її симптоми. Для остаточної діагностики в стоматології «Журавлина» роблять знімок зуба. Обстеження не протипоказане навіть маленьким дітям і вагітним жінкам, що підтверджує його безпеку.

При гранульомі зуба лікування відкладати не можна. Захворювання не проходить само собою – його існування підтримують хронічна інфекція і запалення. Якщо від них не позбутися, можна, як мінімум, втратити зуб. Як максимум, запущена гранульома на корені зуба може привести до нагноєння і руйнування кістки, нагноєння м’яких тканин, запалення нирок, серцевого м’яза і навіть зараження крові.

Лікування зубного гранульоми на початковому етапі може бути терапевтичним. Іншими словами, позбутися від захворювання можна без розрізів і операцій.

В стоматології «Журавлина» лікар призначає антибіотики, щоб прибрати інфекцію і запалення з тканин, що оточують зуб.

Далі розкриваються канали хворого зуба і проводиться їх ендодонтична обробка. Лікар очищає канали від залишків пломбувального матеріалу і зруйнованих тканин, промиває антисептиком, щоб вбити всіх мікробів, і після купірування запалення ретельно пломбує.

Якщо після лікування гранульома продовжує доставляти занепокоєння і збільшується в розмірах, необхідне хірургічне лікування.

Лікарі клініки «Журавлина» мають великий досвід лікування гранульоми зуба. У переважній більшості випадків нам вдається терапевтичним методами лікувати запалення і добитися розсмоктування гранульоми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Про Нас

Вибір правильної лікарні та лікаря є важливими факторами, які мають враховувати, що суттєво впливають на лікування пацієнта. Бажаним вибором для багатьох пацієнтів є вибір приватної допомоги.

Контактні дані

  • Понеділок – Субота
    9.00-20.00
  • Неділя
    Вихідний
Cайт разработан P.A.T.Profi