Загальна інформація

Види зубних протезів

Металокерамічна коронка

Керамічна коронка

Цирконієва коронка

Мостоподібні конструкції

Вініри

Нейлоновий протез

Бюгельний протез

Акриловий протез

Шинування зубів

Нейлоновий протез

Протезування зубів нейлоновими протезами застосовується як при частковій, так і повної втраті зубів і є з найбільш сучасним методом знімного протезування зубів в сучасній стоматології. 

Естетичний вигляд нейлонових протезів базується на їх напівпрозорості і маскування під колір ясен, і непомітною для сторонніх очей фіксації дентаальвеолярними  кламерами. Ці опорні конструкції у нейлоновому протезі виготовлені не з металу, як зазвичай, а з того ж матеріалу, що і сам протез, тому також еластичні і не відрізняються за кольором від ясен. За рахунок зменшеного обсягу і товщини до нейлонових знімних протезів звикають швидше, ніж до традиційних.

Фіксація нейлонових протезів здійснюється дентаальвеолярними кламерами, також виготовленими з нейлону, що дозволяє максимально точно підігнати протез і домогтися їх міцної і стабільної фіксації. При цьому опорні зуби не піддаються обточуванню в процесі використання нейлонового протеза не розхитуються.

Пацієнти відзначають, що нейлонові протези набагато комфортніше акрилових, більш невибагливі в обслуговуванні, їх можна носити постійно, і вночі теж, виймаючи лише для звичайних гігієнічних процедур – чищення зубів і самого протеза зубною щіткою і пастою. І іноді конструкція потребує чищення спеціальними розчинами для очищення знімних протезів, в який протез занурюється на півгодини і потім промивається проточною водою.

 • Нейлонові протези супереластичні (гнучкі), від інших протезів вони відрізняються підвищеною міцністю, витримують великі навантаження.
 • Нейлонові протези мають точну посадку і стабільну фіксацію.
 • Нейлонові протези дуже легкі і не натирають ясна.
 • Нейлон не вбирає в себе вологу з флорою ротової порожнини, тому в ньому не живуть мікроорганізми.
 • Нейлонові протези містять стійкий барвник, який надає їм гарний естетичний вигляд, навіть після тривалої експлуатації.
 • Нейлонові протези не містять в собі металеві елементи.
 • Швидке звикання пацієнтів до нейлонових протезів.
 • Нейлонові зубні протези рекомендовані для протезування при будь-яких клінічних випадках.

Гнучкі нейлонові протези успішно застосовуються як для заміщення часткових дефектів (1-2 зуба), так і для виправлення великих дефектів в зубному ряді. Нейлонові протези рекомендовані для протезування будь-яких клінічних випадків, особливо для пацієнтів з парадонтозом 1 і 2 ступеня. А також для пацієнтів з травмонебезпечними професіями (МНС, пожежна служба, поліція, екстремальні види спорту), т.д. Зламати такий протез неможливо. Так само гнучкі м’які нейлонові протези можуть використовуватися для профілактики деформації зубних рядів при передчасної втрати зубів.

Протезування зубів необхідно в тих випадках, коли наявні зуби в силу значного руйнування не в змозі виконувати свої функції, коли їх кількість зменшилася (навіть на один) або коли вони косметично не задовольняють свого володаря. Іншими словами, протези сприяють здійсненню двох основних цілей: відновлення жувальної функції і поліпшення косметичного виду. 
Займається протезуванням зубів лікар стоматолог-ортопед, і при втраті зуба в першу чергу потрібно звернутися до фахівця. На прийомі лікар визначить, який спосіб корекції в конкретному випадку буде краще. Лікар-фахівець підбирає таку конструкцію протеза, яка не тільки замінить пацієнту відсутні зуби, але і допоможе зберегти зуби на довгий час. 
Якщо протез показаний (рекомендується), то на першому прийомі стоматолог знімає необхідні мірки (зліпок з альгінатної маси), відливає модель з гіпсу і відправляє в лабораторію. 
На наступному прийомі здійснюється примірка воскових шаблонів з штучними зубами. Потім мірки віддаються в лабораторію, виготовляється повноцінний протез. Пацієнт приходить до лікаря на примірку, і якщо необхідно, здійснюється невелика корекція протеза. Після цього можна носити протез і радувати оточуючих гарною посмішкою.

Нейлонові протези застосовуються тоді, коли число втрачених зубів менше ніж тих , що залишились. Нейлонові протези виступають сьогодні в ролі аналога знімних протезів на основі твердої пластмаси. Така властивість протезів, як еластичність не є однозначною перевагою. Навантаження зубощелепної системи при жувальних процесах дуже висока, тому ортопедична конструкція повинна мати високий ступінь жорсткості. Високий ступінь жорсткості протеза забезпечується якраз застосуванням пластмас твердого виду і суцільнолитого металевого базису.

Нейлонові протези в порівнянні з твердими знімними протезами в цьому сенсі мають перевагу, так як при їх виготовлення не використовують такі шкідливі речовини, як акрил і мономерні речовини, які іноді стають причиною алергічних реакцій у пацієнтів.

Металевих конструкцій в м’яких протезах немає, що виключає можливість алергічних реакцій. Крім того, вони краще і в естетичному плані, так як в їх конструкції відсутні металеві гачки. Нейлонові протези більш еластичні, а значить адаптація пацієнта до них більш легка і швидка, на відміну від твердих протезів.

Мостоподібні конструкції

Протезування зубів мостоподібними незнімними зубними протезами застосовується для відновлення зубного ряду в разі відсутності не більше 2 зубів підряд. Втрачений зуб заміщується штучним зубом методом незнімного мостовидного протезування з фіксацією на природні опорні зуби, які межують з областю дефекту.

Найчастіше застосовується єдина незнімна конструкція, яка має жорстке з’єднання між штучним зубом і коронками, що кріпляться на сусідні опорні зуби.

 

Переваги мостоподібних протезів:

 • відновлення естетичної, мовної та жувальної функцій;
 • короткий адаптаційний період, 3-7 днів;
 • відсутність дискомфорту при носінні протеза;
 • відчуття природного комфорту при прийомі їжі;
 • максимальна відповідність і непомітність протеза в ряду власних зубів;
 • легкість конструкції;
 • вчасно встановлений протез запобігає зміщення сусідніх з відсутними зубами;
 • правильно підібрана мостоподібна конструкція прослужить багато років;
 • сумлінна гігієна і регулярний огляд у лікаря допоможуть зберегти протез без порушень з боку конструкції і викликаних цим незручностей;
 • мостоподібний протез кращим чином підходить для відновлення відразу декількох підряд зруйнованих, але збережених (яких немає до видалення) зубів;

Недоліки незнімних мостоподібних протезів:

Препарування зубів під мостоподібні протези

Опорні зуби депульпують – видаляють з них нерв і обточують – знімають шар твердих тканин зуба до розміру невеликого стрижня або кукси.

Під металокерамічну коронку, як правило, нерв необхідно видалити, в іншому випадку велика ймовірність настання ускладнень, які проявляються у вигляді больового синдрому, а так же запалення самого нерва і оточуючих корінь зуба тканин. Відбутися це може в результаті перегріву судинно-нервового пучка при обточуванні зуба, нерв згодом помре під коронкою і стане причиною розвитку періодонтиту.

Інша причина видалення нерва – це нерівне становище зуба. Обточування такого зуба може зажадати сепарації великої кількості тканин з одного боку, що може привести до розкриття порожнини зуба.

Грамотно проведене ендодонтичне лікування виключає можливість таких ускладнень.

Навантаження на опорні зуби

Опорні зуби, задіяні в мостоподібних протезах приймають на себе в 1,5-2 рази більше жувального навантаження, яке передається на них від відсутнього зуба. Власним зубах властива фізіологічна рухливість, тому для опор незнімного моста, протеза відповідно, характерна деяка мікрорухомість. Зусилля прикладені для жування і ковтання викликають напруги в системі протез – пародонт, що в сукупності зі збільшеним навантаженням на опорні зуби, які вже попередньо зазнали механічну обробку, поступово може привести до зниження їх стійкості і розвитку патологічних процесів або поломки.

Щілина між яснами і мостовидним протезом

Відсутність природного або штучного кореня зуба стає причиною розвитку процесу атрофії кісткової тканини. Мостоподібний протез забезпечує велике навантаження на тверді і м’які тканини в області опорних зубів, а в області штучного зуба (проміжної частини) кісткова тканина не відчуває достатньої функціонального навантаження і продовжує спадати. Згодом, збиток кістки стає помітною під протезом і створює неестетичний зовнішній вигляд: під штучним зубом з’являється видима щілину. Тепер, в першу чергу, необхідно забезпечити належний гігієнічний догляд.

Що ставити міст або імплант?

На практиці лікар-стоматолог завжди віддає перевагу зберегти нерв здоровому зубу і не сприяти передчасному вичерпаності його біологічного ресурсу.

Живий зуб прослужить набагато довше!

 

У більшості випадків самим раціональним способом відновлення відсутнього зуба стає імплантація .

Установка дентального імплантату замість відсутнього зуба не пошкоджує поряд сусідні зуби, і заповнює фізіологічну навантаження на тканини в області дефекту, що дозволяє виключити атрофію кістки в майбутньому. Імплантат – самостійна одиниця, на вигляд і за відчуттями мало відрізнити від власних зубів. Тривалість імплантологічного лікування виправдовується прогнозованим досить високим рівнем приживлюваності імплантату – 96%. Крім того, підсумкова вартість робіт по установці одного імплантату в нашій клініці не сильно відрізняється від вартості роботи з виготовлення незнімного мостоподібного протезу.

Бюгельний протез

Бюгельні протези, як видно з назви (від нім. Bugel – дуга), вперше стали використовуватися в Німеччині і з тих пір цей вид протезування зубів став одним з найпопулярніших в ортопедичної стоматології.

Як виглядає бюгельний протез

Бюгельний протез – один з варіантів знімного протезування, проте єдине, в чому схожі класичний пластинчастий і бюгельний протези, так це в тому, що обидва їх можна самостійно зняти і надіти. До речі, на відміну від пластинчастих, бюгельний протез не обов’язково знімати на ніч.

Основною конструктивною особливістю бюгельного протеза є наявність в ньому металевого дугового каркаса (виготовляється з титану, хромкобальтових, золотоплатиновому сплавів і т.д.), за рахунок якого навантаження рівномірно розподіляється не тільки на ясна, але і на збережені зуби.

Дуга бюгельного протеза

Бюгельний протез являє собою конструкцію, основною частиною якої є лита металева дуга. Ця дуга з’єднує два базиси, які заміщають втрачені зуби і може перебувати на піднебінні (при протезуванні зубів верхньої щелепи) або під язиком (при протезуванні зубів нижньої щелепи). На самій дузі знаходяться різні кріпильні та функціональні елементи бюгельного протеза.

Системи фіксації бюгельного протеза

Фіксація бюгельного протеза здійснюється із застосуванням спеціальних гачків (кламерів), замків (або атачменті, при цьому одна з його частин фіксується на зубі за допомогою коронки, інша інтегрується безпосередньо в протез), телескопічних коронок (одна коронка кріпиться на зубі, інша – на протезі ). При розхитуванні зубів (часто буває при парадонтиті) може бути використаний шинуючий бюгельний протез.

Середній термін служби бюгельного протеза – близько 10 років.

Завдяки використанню в бюгельном протезі міцного металевого каркаса всі його елементи надійно закріплені, що забезпечує дуже жорстке, практично нерухоме кріплення протеза, при цьому сама конструкція відрізняється легкістю і компактністю.

Встановлення бюгельних протезів не вимагає попереднього обточування зубів. Його використання більш фізіологічно, ніж пластинчастих протезів, тому що навантаження рівномірно розподіляється не тільки на опорні зуби, але і на інші в зубному ряду, що забезпечує правильний прикус, нормальну обробку їжі, не викликає зміни дикції. Як правило, до бюгельним протезів пацієнти звикають дуже швидко.

Протезування зубів з використанням бюгельних протезів можливо як при одиничних, так множинних дефектах зубного ряду, аж до повної адентії (в цьому випадку використовується протезування зубів на імплантатах).

Звичайно ж, при використанні бюгельних протезів в протезуванні зубів вартість його буде вище, ніж застосування пластинчастих протезів, проте функціональні і естетичні показники при бюгельному протезуванні на порядок вищі. 

Металокерамічна коронка

Металокерамічні коронки свого часу зробили справжню революцію в протезуванні зубів. Популярні раніше металеві коронки мали досить високими функціональними характеристиками, проте в плані естетичності вони були дуже далекі від ідеалу. Пам’ятайте, як наших співвітчизників за кордоном можна було практично безпомилково дізнатися по золотим коронкам на зубах? Набагато більш прийнятні з точки зору естетики керамічні коронки, навпаки, мали суттєві недоліки в плані функціональності, тому що їх механічна міцність була дуже низькою.

Метал + кераміка = металокераміка

А ось металокераміка дозволила об’єднати високі функціональні характеристики металевих і естетичні –керамічних коронок . В даний час металокерамічні коронки – один з найпопулярніших варіантів протезування зубів.

У металокерамічній коронці за основу слід брати метал (нікель-кобальтові та хром-кобальтові сплави, титан, золото, паладій, платина, а також їх сплави), на який наноситься фарфорове облицьовування.

За допомогою металокераміки можна усунути як поодинокі дефекти зубного ряду, так і досить серйозні (при наявності опорних зубів можна використовувати мостоподібні протези з 12 одиниць).

Як і будь-який інший метод протезування, застосовуваний в ортопедичної стоматології, протезування зубів з використанням металокераміки має свої показання та протипоказання.

Металокерамічні коронки використовуються при протезуванні зубів, відновлення яких вже неможливо із застосуванням пломбувальних матеріалів – при значному ураженні коронкової частини зуба каріозним процесом, травматичними ураженнями зубів, відломах, сколах і т.п. Металокераміка з успіхом застосовується і при флюорозі (установка коронки на зуби допомагає захистити зуби, які характеризуються підвищеною крихкістю, і виправляє косметичний дефект), вроджених порушеннях розмірів, форми зубів і їх положення в зубному ряду, дефектах прикусу, а також порушеннях розвитку емалі, її підвищеної стертості. Ну, і, звичайно ж, при заміні зношених коронок, багато пацієнтів нашої клініки вважають за краще встановлювати нові коронки на зуби з металокераміки.

Хоча металокераміка може використовуватися практично в будь-якій клінічній ситуації, протезування з їх застосуванням небажано у дітей до 16 років (у них ще недостатньо сформовані стінки зуба і вони можуть не витримати сам процес установки коронки на зуби або наступні навантаження), а також при протезуванні нижніх різців (з тієї ж причини – стінки цих зубів тонкі навіть у дорослих). Протезування зубів з використанням металокерамічних коронок може бути утруднене при деяких порушеннях прикусу, що перешкоджають нормальній установці коронки, патологічної стертості зубів із заниженим прикусом, захворюваннях періодонта і інших частин зубощелепного апарату. Досвід фахівців нашої клініки показує, що більшість цих протипоказань є відносними і після відповідного лікування вони усуваються і не перешкоджають проведенню протезування.

Керамічна коронка

Безметалева кераміка – відносно новий напрямок в зубному протезуванні, проте останнім часом в стоматології протезування з використанням безметалевої кераміки використовується все частіше.

Безметалева кераміка – одне з найбільш прогресивних напрямків в зубному протезуванні

Безметалева кераміка в зубному протезуванні використовується в якості керамічних вкладок і накладок (Інлей, онлей), вінірів (керамічні накладки на передню частину зуба), зубних коронок і зубних протезів. В даний час в стоматології протезування з використанням безметалевої кераміки частіше застосовується при виготовленні незнімних протезів, проте, в деяких випадках безметалева кераміка може бути використана і в виготовленні знімних протезів (наприклад, коли знімні протези фіксуються за допомогою мікроімплантів).

На відміну від металокерамічних коронок, де в якості основи використовується металевий каркас з подальшим облицюванням керамічною масою, в безметалевій кераміці каркас відсутній.

Ще однією перевагою безметалево кераміки перед металокерамікою є її біоінертність, тобто повна нешкідливість для організму і відсутність алергічних реакцій.

Ну і звичайно ж, не можна не згадати про головну перевагу безметалевої кераміки – найвищі естетичні характеристики. Справа в тому, що безметалева кераміка має таку ж ступінь заломлення світла, як і емаль здорового зуба, тому зубну коронку з безметалевої кераміки практично неможливо відрізнити від здорових зубів навіть при дуже ретельному розгляді.

Крім того, зубні коронки і зубні протези з безметалевої кераміки мають високу амортизаційну здатність (що знижує навантаження на пародонт і робить їх незамінними при протезуванні на імплантатах), зносостійкість, не змінюють свій колір, ідеально прилягають до ясен (і як наслідок, попереджають проникнення інфекції і розвитку карієсу)

Коронки з  кераміки рекомендують встановлювати тільки на передні зуби для вирішення естетичних завдань.

Істотним недоліком кераміки є те, що при її використанні в протезуванні зубів ціни досить високі, що обумовлено високою вартістю виготовлення зубних коронок або зубних протезів з використанням кераміки. 

Цирконієва коронка

Встановити цирконієву коронку можна і як у вигляді чисто металевої коронки з цирконієвим каркасом, так і у вигляді цирконієвої коронки покритої керамікою, тоді мова вже йде про каркасну коронку, цірконіевокерамічну.

В якості основи для цирконієвокерамічних коронок використовують метал діоксид цирконію, з більш високим ступенем прозорості, тому вони набувають більш естетичний вигляд. Метал діоксид цирконію білого кольору напівпрозорий на просвіт, і з його допомогою можна надати зубам більш живий вигляд.

Візуальне сприйняття освітленої поверхні діоксиду цирконію можна порівняти з емаллю природних зубів по світлопроникності і прозорості.

Каркас з діоксиду цирконію різного світлого відтінку (білий, жовтий) зверху покривається декількома шарами керамічної маси. Керамічна маса теж не одного кольору, що б імітувати форму і колір зуба, від більш темного кольору основи прилеглої до ясен до більш світлого ріжучого краю.

При виготовленні таких коронок в лабораторії використовується пошарове нанесення кераміки різної щільності і кольору, що б імітувати колір конкретного зуба нашого пацієнта.

Виготовлення коронки на основі діоксиду цирконію на увазі використання CAD / CAM технологій. При фрезеруванні коронки точність збільшується, що наділяє такі коронки більш досконалими формами.

Якщо мова йде про металокерамічні коронки з каркасами із сплавів благородних і неблагородних металів на основі нержавіючої сталі, золотовмісні та інші, то в якості основи служить метал непрозорий, і тому, живий більш прозорий вигляд зубам надати неможливо.

При виготовленні класичних металокерамічних коронок каркас відливається, така технологія менш досконала, тому що при литті існують певні неточності, за рахунок усадки матеріалу.

Для коронок з безметалловою керамікою використовується тільки спеціальна чиста керамічна маса. Такі коронки характеризуються відсутністю каркасу, але за рахунок більшої міцності кераміки вони мають досить високими естетичними і властивостями міцності.

Відмінність цирконієвої коронки від коронки з безметалевої кераміки полягає в наявності каркасу, в першому варіанті, і його відсутності в другому.

Плюсом таких коронок є їх високо естетичний вид, тому що кераміка напівпрозора за своєю природою і можна робити реставрації більш живого виду, якого не завжди навіть вдається досягти використовуючи коронки цирконієві.

Чисто керамічними коронками можна створити ефект більшої прозорості. Це залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Як відбувається обробка зубів під цирконієві і металокерамічні коронки 

Перед тим як встановити цирконієву коронку або ж інші види штучних коронок зуби попередньо потрібно підготувати.

Якщо говорити про цирконієву коронку, то за рахунок наявного в їх основі діоксиду цирконію, сплаву спочатку світлого кольору, то для покриття керамікою, його не потрібно додатково маскувати, покриваючи спеціальними керамічними ґрунтовими матеріалами.

За рахунок цього товщина цирконієвих коронок може бути менше, ніж товщина металокерамічних коронок на основі благородних і неблагородних металів, відповідно ступінь обробки зуба під таку коронку, обточування, буде менше.

Під коронки цирконієві нерідко можна готувати зуби не видаляючи попередньо з них нерви, звичайно, з урахуванням всіх медичних показань, стану кожного конкретного зуба, але найчастіше можна ставити коронки на живі зуби.

Якщо мова йде про коронки металокерамічних, то за рахунок товщини коронки, що має в своєму складі сплав металу, який ще потрібно естетично закрити, що б він не просвічував, і покрити керамікою, надати за рахунок певної кількості шарів кераміки більш живий вигляд відповідний зубах.

Товщина металокерамічних коронок виходить більше і часто при підготовці зубів під такі коронки доводиться видаляти нерви зубів, щоб не було в майбутньому ускладнень, якщо зуб під такою коронкою при запаленні нерва заболить.

Зуби, з яких вже вилучені нерви, за замовчуванням, звичайно, менш довговічні, ніж зуби живі.

Хоча, в певних ситуаціях доводиться часом депульпувати зуби і під ті і під інші види коронок, це залежить від медичних показань, протипоказань до  видалення нервів з зубів.

Які існують обмеження щодо встановлення цирконієвих коронок на передні або жувальні зуби

З приводу рекомендацій, куди ставити коронки цирконієві і металокерамічні.

Матеріал і коронка, і в тому і в іншому випадку, досить універсальні, можуть використовуватися для всіх рядів зубів жувальних і передніх.

При виготовленні зубних протезів великої протяжності (мостовидних протезів), або для виготовлення протезів шинуючих  (коронок у вигляді блоків на кілька зубів об’єднаних разом), як правило, не рекомендують робити протези з діоксиду цирконію, наприклад, підковоподібний протез .

Як правило, протяжність дефекту становить 3-4 зуба.

Технологія виробництва цирконієвих коронок на увазі високоточне виготовлення коронок і щільне прилягання їх до зубів.

В подальшому, якщо кількість зубів велика, то зуби можуть зміщуватися в процесі ходіння в роті, зубам властива деяка фізіологічна рухливість.

Тому протези великої протяжності на діоксиді цирконії найбільш складні і не завжди можливо їх виготовити на протяжні дефекти.

Якщо ж виготовляти короткі протези або поодинокі реставрації то тут складнощів ніяких не виникає.

Якщо говорити про металокерамічні коронки, то в цьому випадку можна відновити більш протяжні дефекти, точність у таких протезів трохи менше ніж у коронок на основі діоксиду цирконію, тому що в цьому випадку каркас відливається з металу, а точність литва має деякі похибки.

У металокерамічних коронках для мостовидних протезів використовується сплав металів, тому вони мають деяку ступінь пружності і одягання таких протезів на опорні зуби технічно має більш просте виконання.

Якщо говорити про коронки  кераміки, то тут обмеження є.

Такі протези не можна застосовувати у вигляді мостовидних протезів, тому як в основі їх відсутній каркас, а для виготовлення мостовидних або шинуючих протезів зв’язуються кілька зубів поруч, для цього потрібна міцність, а при відсутності в основі каркаса протез більш крихкий.

Так само такі коронки не рекомендують для жувальних зубів за рахунок того, що відсутність каркаса призводить до ослаблення міцності якостей, ніж у каркасних коронок.

Які терміни протезування цирконієвими коронками? 

Терміни протезування цирконієвими коронками залежать від того, яка ситуація з опорними зубами, чи потребують вони в додатковому зміцненні, посиленні, або вже можна працювати з зубами, покривати їх коронками.

Терміни  відрізняються, якщо зуби вже готові, проліковані, обточені та інше, то в залежності ще від завантаженості лабораторії, терміни виготовлення протеза на основі діоксиду цирконію, менші в порівнянні з протезуванням металокерамічними коронками.

Це пояснюється  тим, що деякі етапи примірки при виготовленні цирконієвокерамічних коронок для протезів не проводяться.

При виготовленні металокерамічних коронок і мостовидних протезів першим етапом після зняття зліпків і обточування зубів йде етап примірки каркаса.

Потім вже ці металеві каркаси покриваються керамікою і проводиться другий етап примірки, і на треті відвідини коронки вже остаточно формуються, коригуються, встановлюються.

При виготовленні цирконієвих коронок етап примірки каркаса не проводиться, за рахунок виготовлення каркаса за допомогою комп’ютерної програми. Каркас фрезерується, обумовлює його дуже високу точність і виключає необхідність перевіряти, так як за замовчуванням, він повинен точно відповідати. Примірка починається тільки з етапу примірки коронки з керамічним покриттям, з моменту корекції форми, кольору, якщо така необхідність виникає, тобто на один етап менше, що і дає економію часу.

 

Лікарі СТОМАТОЛОГІЇ ЖУРАВЛИНА завжди підберуть правильне лікування згідно міжнародних стандартів  медичної допомоги в залежності від Вашої клінічної ситуації. Ми використовуємо індивідуальний комплексний підхід , враховуючи стан ротової порожнини  та здоровя організму вцілому. У нас Ви отримаєте професійну консультацію та необхідну допомогу. Спеціалісти СТОМАТОЛОГІЇ ЖУРАВЛИНА складають план лікування на ефективність в довгостроковій перспективі, враховуючи   фактори зовнішнього впливу та внутрішнього середовища організму.