Оптимальний вік дитини для відвідування ортодонта

Часто люди соромляться своєї усмішки. Причиною цього може стати неправильний прикус або ж нерівні зуби, які дуже часто з фізіологічних недоліків ризикують перетворитись у психологічні проблеми і комплекси. Аби цього не сталось, лікування дефектів розвитку зубів варто починати якомога раніше

Рекомендую звернутись за консультацією до спеціаліста уже з чотирьох років, адже саме з цього віку можна корегувати наслідки деяких патологій та шкідливих звичок, що призводять до проблем із формування прикусу. Найчастіше трапляються випадки, коли діти не дихають носом через різні ЛОР-патології та неправильно ковтають у зв’язку із тривалим ссанням сосок, пустушок чи пальця. Не варто затягувати і з грудним вигодовуванням, адже якщо в дитини вже є зуби, то вони повинні виконувати свою пряму функцію. Коли дитина частіше смокче, аніж жує, то її язик знаходиться між зубами і ковтання відбувається неправильно. Язик – це сильний м’язовий орган, який безпосередньо впливає на формування прикусу. Найчастіше стикаюсь з такою проблемою, коли батьки через любов до своїх дітей намагаються годувати їх якомога м’якшою, перетертою блендером їжею, тим самим шкодячи розвитку їхніх зубів. Цікаво, що в найбідніших країнах Африки діти мають рівні та здорові зуби, адже змалечку їм дають жувати якусь їжу. В Україні типовий дефект розвитку зубів, коли нижня щелепа менша за верхню. Це, можна сказати, характерно для українців на генетичному рівні. Наприклад, для англійців характерна інша патологія, коли випинає нижня щелепа. Часто серед наших людей трапляється завуження верхньої щелепи, причинами чого є неправильне положення язика, неправильне ковтання та дихання ротом. У дітей зараз все частіше трапляються патології з перехресним прикусом, коли косить щелепу.

Практично усі ортодонтичні засоби використовуються у будь-якому віці,  залежно від того, яка є проблема. Щоправда, брекети рекомендується ставити, коли зуби вже постійні, а не молочні. Як правило, з 10 років. Після 14 років лікування триваліше і складніше, у деяких особливо важких випадках навіть доводиться робити операції. Чим менша дитина, тим простіше працювати, бо розвиток щелепної системи ще триває. Найпопулярніший метод лікування в ранньому дитячому віці – з використанням трейнера, який нагадує силіконову капу для зубів. Мета використання цього апарату – тренування м’язів рота, встановлення правильного положення язика, ліквідація мовних дефектів. У зв’язку з цим можна сказати, що трейнер бореться з причинами порушення прикусу. Згодом, завдяки «м’язовій пам’яті», м’язи звикають працювати правильно і закріплюють отриманий ефект. Поєднується ця система з дихальною та міогімнастикою. Носити трейнери  потрібно дві години удень та спати уночі. Окрім цього, використовується і такий знімний апарат як «BioBlock», котрий дає чудові результати, а також традиційні пластинки.

Якщо зібрати воєдино всі ідеальні вимоги до усмішки – параметри прикусу, будови зубних рядів і щелепи, – вийде такий ось перелік критеріїв ідеальної посмішки:

– правильний прикус, який стоматологи називають фізіологічним, а саме: серединна лінія обличчя проходить через перенісся, між передніми різцями і через ямочку на підборідді; верхні передні зуби приблизно на 1/3 перекривають нижні, а бічні верхні зуби щільно змикаються з протиставленими нижніми;

– жоден зуб не виступає з ряду ні вперед, ні назад, всі зуби змикаються з сусіднім бічним краєм, а ріжучі краї передніх зубів утворюють безперервну рівну лінію;

– передні верхні різці складають близько 8 міліметрів в довжину і 6 міліметрів в ширину, інші зуби – трохи менше і пропорційні ним;

– між зубами немає проміжків або вони складають не більше 1 міліметра;

– “повним набором” зубів вважається 28, а ще чотири “вісімки” (в народі – “зуби мудрості”) можуть як бути присутніми в кількості від одного до трьох, так і бути відсутніми; в залежності від клінічного випадку, їх наявність може вважатися як нормою, так і відхиленням.

Сьогодні виправлення прикусу і вирівнювання зубів – одні з найбільш затребуваних процедур в стоматології «Журавлина», а методики і технології розвиваються з кожним роком, роблячи ортодонтичне лікування все більш ефективним і комфортним для пацієнтів.

Тому сучасна стоматологія пропагує ідею, що лікуватися ніколи не пізно, а значить, виправляти прикус можна не тільки в 20, 30 або 40 років, але навіть в 50, 60 і старше. Адже незалежно від того, чи представляє дефект чисто естетичну або все ж функціональну проблему, виправлення прикусу і вирівнювання зубів в будь-якому випадку підвищує рівень життя, а це важливо в будь-якому віці. Також ортодонтичне лікування в сучасній стоматології «Журавлина» досить часто передує, наприклад, імплантологічному.

Деякі недобросовісні лікарі на хвилі популярності брекетів дозволяли собі спекулювати на турботі пацієнтів про власне здоров’я і примушували їх до лікування за допомогою брекет-систем навіть у випадках незначних чисто зовнішніх відхилень. Такий підхід в корені невірний і засуджується сучасною стоматологією «Журавлина», що розділяє функціональні і естетичні дефекти.

Добросовісний лікар-стоматолог клініки «Журавлина» відділяє чисто естетичний дефект, який може бути виправлений лише за бажанням пацієнта, і функціональний, виправлення якого необхідне, незалежно від думки пацієнта, як і лікування, наприклад, карієсу, в іншому випадку можна втратити зуб.

Порушення прикусу дійсно можуть бути більш глибокою проблемою, ніж просто неестетичний зовнішній вигляд посмішки. Вони можуть провокувати неправильну роботу скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), що, в свою чергу, веде до клацань щелепи, бруксизму (неконтрольованого скрипу зубами уві сні), головних болів, порушень постави і навіть плоскостопості.

Однак визначити, чи є проблема настільки глибокою, може тільки фахівець. Тому так важливо відповідально підійти до вибору клініки і лікаря, щоб не стати жертвою ні спекулянта, ні некомпетентного лікаря.

За останні 10 років вітчизняна ортодонтія зробила крок далеко вперед і майже наздогнала зарубіжну. Багато в чому це заслуга більшої відкритості Заходу, що переважає на сьогоднішній день, а також постійному обміну досвідом між українськими та західними докторами. В результаті змінюється не тільки підхід до лікування, а й ставлення до брекетів як лікарів, так і пацієнтів, тобто змінюється громадська думка. Завдяки не в останню чергу впливу кінозірок і представників шоу-бізнесу, багато з яких не приховують факту ортодонтичного лікування, брекети тепер не викликають насмішок, а сприймаються як ознака певного статусу.

Тим же, хто як і раніше соромиться носіння брекетів, сучасна стоматологія «Журавлина» може запропонувати, наприклад, різні варіанти лінгвальних брекет-систем, які, на відміну від вестибулярних, кріпляться на задню поверхню зубів і абсолютно непомітні навіть тоді, коли їхній власник говорить або сміється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Про Нас

Вибір правильної лікарні та лікаря є важливими факторами, які мають враховувати, що суттєво впливають на лікування пацієнта. Бажаним вибором для багатьох пацієнтів є вибір приватної допомоги.

Контактні дані

  • Понеділок – Субота
    9.00-20.00
  • Неділя
    Вихідний
Cайт разработан P.A.T.Profi