Основні види ортодонтичних конструкцій та їх місце у лікуванні неправильного прикусу

Формування правильного прикусу – це найважливіший етап, який істотно впливає на здоров’я зубів. Тому батькам слід уважно поставитися до цього питання і стежити за прикусом дітей в період росту тимчасових зубів. Вплив батьків полягає в наступних діях:

 • Природне вигодовування дитини: в період годування грудьми мама повинна звертати увагу на те, щоб дитина смоктала груди правильно: неправильне положення дитини при годуванні призводить до формування неправильного прикусу;
 • При штучному годуванні потрібно підбирати соску найбільш придатної форми, не можна збільшувати дірочку в сосці для полегшення смоктання, це може привести до неправильних смоктальних рухів;
 • Тривале використання соски або смоктання пальця теж негативно позначаються на формуванні правильного прикусу: не можна давати пустушку дітям старше двох років.

Якщо постійні зуби у дитини довго не прорізуються, якщо вона весь час спить на одному боці і якщо дитина весь час дихає через рот, то батькам слід звернути увагу на всі ці ознаки і повести дитину на огляд.

Для зовсім маленьких діток існують особливі методи для формування правильного прикусу. Це використання спеціальних вестибулярних пластин, які роблять благотворний вплив не тільки на прикус, але і на розвиток дитини в цілому. Для дітей від 4 до 9 років використовуються спеціальні знімні конструкції, що формують правильний прикус: капи, пластинки, трейнери і ін.

Після 10 років для виправлення неправильно сформованого прикусу застосовуються брекети, це найефективніший спосіб, який дає відмінний результат. В даний час в ортодонтії використовуються брекети спеціальних конструкцій, які відрізняються естетичними властивостями.

Всі батьки повинні знати і пам’ятати, що формування правильного прикусу – це запорука здоров’я як тимчасових, так і постійних зубів. Батьки повинні зробити все можливе, щоб уникнути виникнення ортодонтичних аномалій у їхніх дітей і звертатися за допомогою до стоматолога якомога раніше, що дозволить запобігти багатьом хворобам дитячих зубок.

Для тих, хто планує звернутися до фахівця з проблемою неправильно прикусу, є наступні поради:

 • Перш ніж погодитися на проведення лікування, необхідно переконатися у високій кваліфікації фахівця, який буде відповідати за лікування. Не соромтеся попросити надати результати про операції та процедури, які були проведені фахівцем раніше. Так само не полінуйтеся пройтися по сайтах і ознайомитися з відгуками пацієнтів, якщо такі є;
 • У тому випадку, якщо необхідно буде провести видалення зубів, то фахівець зобов’язаний докладно пояснити, з яких причин виникла дана необхідність, і як буде здійснюватися сам процес лікування;
 • Ні в якому разі фахівець не може приступити до лікування не отримавши від пацієнта згоди і схвалення;
 • Прикус сьогодні в стоматології «Журавлина» виправляється декількома методами. Пацієнт має право цікавитися у стоматолога будь-якими питаннями, що стосуються лікування.

Однією з таких систем є ретейнер, який представлений у вигляді невеликої смужки досить тонкої в обсязі, що встановлюється на тильній стороні зуба виключно після завершення ортодонтичного лікування. Ця конструкція виконує захисну функцію і використовується не кожним стоматологом і не у всіх випадках. Основною перевагою ретейнера є те, що він практично не відчутний в ротовій порожнині, а значить, не заважає пацієнтові і створює максимально комфортні умови лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Про Нас

Вибір правильної лікарні та лікаря є важливими факторами, які мають враховувати, що суттєво впливають на лікування пацієнта. Бажаним вибором для багатьох пацієнтів є вибір приватної допомоги.

Контактні дані

 • Понеділок – Субота
  9.00-20.00
 • Неділя
  Вихідний
Cайт разработан P.A.T.Profi