Причини неприємного запаху ротової порожнини та методи лікування

Повітря, яке видихається зі здорової порожнини рота з інтактними зубами або без зубів, при нормальних умовах не має запаху. Про запах з рота, або смердюче дихання (foetor ex ore, halitosis) ми говоримо, якщо при видиханні відчувається неприємний запах з рота або сморід. Хворий часто і не помічає цього, якщо він знає про це, то нерідко по цій причині у нього виникає сором’язливість, психічні розлади. Причинами, які спричиняють неприємний запах з рота, можуть бути хвороби порожнини рота, а також й іншого органу.

Запах з рота можуть викликати чужорідні речовини, які потрапили в організм (їжа, прянощі, спиртні, ароматичні напої, інші речовини, медикаменти). Старанним дослідженням у більшості випадків удається встановити причину, яка викликає запах з рота.

Фахівці стоматології «Журавлина» відзначають, що поганий запах можуть викликати:

1) відсутність гігієни порожнини рота;

2) хвороби зубів;

3) хвороби пародонта;

4) хвороби слизової оболонки порожнини рота;

5) патологічні зміни язика.

У результаті відсутності догляду за порожниною рота неприємний запах може викликати розклад залишків їжі, яка знаходиться на зубах і у міжзубних проміжках. Відкладенню їжі сприяє недостатнє жування, застій слини, підвищений вміст муцина у згущеній слині, широкі міжзубні щілини. У каріозних і гангренозних зубах, у випадку нещільно закритих пломб, коронок, під мостами, біля протезів (якщо хворий не здійснює старанного догляду за порожниною рота) виникає розкладення залишків їжі, які мають неприємний запах.

Неприємний запах може бути викликаний і гінгівітом біля восьмого зуба, піоррейними кишенями, виразковим стоматитом, пухлинами, які розпадаються, лейкозними виразками. Смердіння можуть викликати виразкові хвороби слинних залоз, щелеп, язика, розкладання кров’яного згустку після видалення зуба або після іншої операції.

Запах може виходити і з оточуючих органів: носа, глотки, стравоходу, трахеї, легенів. Частіше це буває при захворюваннях даних органів, а також при хворобах обміну речовин. Неприємних запах, який виходить з носоглоткового простору, може бути викликаний хронічним запаленням слизової оболонки або мигдалин, тонзилітом, фарингітом, ларингітом, розростаннями, синуситом. Дуже характерний, нагадує клей, запах при дифтериті. Озена супроводжується смердінням, яке викликається атрофією або хронічним запаленням слизової оболонки носа.

Раніше була поширена думка, що неприємний запах з рота часто виходить з шлунково-кишкового тракту. Цей погляд звичайно помилковий, тому що гази зі шлунка і з тонкої кишки (за винятком випадків відрижки) у рот не попадають, а стінки стравоходу, якщо він порожній, спадаються. Тільки у випадку стенозу стравоходу, дивертикулах або злоякісних пухлинах, які розпадаються, може бути поганий запах з рота, який виходить шлунково-кишкового тракту.

Як прибрати неприємний запах з рота?

Визначити причину неприємного запаху з рота та провести курс лікування основної хвороби.

Дотримуватися гігієни ротової порожнини (регулярно чистити зуби, періодично ополіскувати ротову порожнину (бажано після кожного прийому їжі), використовувати зубну нитку, м’які зубні щітки та неагресивні зубні пасти).

Зменшити кількість споживання цукру, який негативно впливає на зубну емаль, а також спричиняє зростання патогенної мікрофлори в ротовій порожнині.

Застосовувати для ополіскування ротової порожнини спеціальні розчини.

Дотримуватися дієти з великим вмістом клітковини, свіжих овочів і фруктів.

І головне – відвідайте стоматолога!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Про Нас

Вибір правильної лікарні та лікаря є важливими факторами, які мають враховувати, що суттєво впливають на лікування пацієнта. Бажаним вибором для багатьох пацієнтів є вибір приватної допомоги.

Контактні дані

  • Понеділок – Субота
    9.00-20.00
  • Неділя
    Вихідний
Cайт разработан P.A.T.Profi